Higiena jamy ustnej – profilaktyka

Chirurgia zębów
Chirurgia zębów (usuwanie zębów)
Jak szczotkować zęby?
Jak szczotkować zęby?
Show all
Higiena jamy ustnej - profilaktyka

Higiena jamy ustnej – profilaktyka

Tworzenie się płytki nazębnej sprzyja chorobom przyzębia, jak i próchnicy zębów. Dlatego bardzo ważnym krokiem jest zwalczanie tworzenia się płytki nazębnej, poprzez odpowiednią higienę jamy ustnej.

Szczotkowanie zębów

U pacjentów, którzy zakończyli leczenie periodontologiczne, protetyczne, zachowawcze i chirurgiczne bardzo ważne jest utrzymanie higieny jamy ustnej oraz zdrowia zębów. Wiadomo nie od dziś, że odpowiednie szczotkowanie zębów zapobiegnie rozwojowi próchnicy pierwotnej oraz wtórnej, która występuje pośród koron, mostów itd. , zapobiegnie również stanom zapalnym przyzębia. Co za tym idzie, musimy być świadomi, że po zakończeniu jakiegokolwiek leczenia czy to zachowawczego, protetycznego, implantologicznego czy innego, utrzymywanie przez pacjenta higieny jamy ustnej, będzie miało decydujący wpływ na stan zębów i uzupełnień.
Regularne wizyty kontrolne i inne zabiegi

Regularne wizyty kontrolne i inne zabiegi

W celu utrzymania optymalnej higieny jamy ustnej oprócz szczotkowania zębów, zaleca się regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym, Nasz gabinet Emajdent wspaniale usłuży Państwu w tym zakresie, a nasi specjaliści chętnie doradzą na temat odpowiedniego utrzymania higieny w jamie ustnej. W dziedzinie szczotkowania zębów bardzo ważne jest, by szczotkować je dwa razy dziennie wieczorem i rano, powinno się szczotkować również język i nitkować szczeliny między zębami po każdym posiłku. Kolejnym etapem w utrzymaniu higieny jamy ustnej jest jej płukanie odpowiednim płynem, który np. zmniejszy ryzyko wystąpienia próchnicy, zapobiegnie zapaleniu dziąseł, zniesie nadwrażliwość itp.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Komentarze są wyłączone.