Chirurgia zębów (usuwanie zębów)

Ekspresowe wykonanie protez zębowych
Ekspresowe wykonanie protez zębowych
Higiena jamy ustnej - profilaktyka
Higiena jamy ustnej – profilaktyka
Show all
Chirurgia zębów

Ekspresowe wykonanie protez zębowych

W naszym Gabinecie EMAJDENT nie może zabraknąć usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej — szczękowo/twarzowej. Ta dziedzina pozwala na leczeniu schorzeń w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki. Doskonale zdajemy sobie sprawę, z dyskomfortu psychicznego, jaki mogą odczuwać nasi pacjenci przed zabiegiem. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, by przynieść ulgę pacjentom i przeprowadzić bezbolesne zabiegi ekstrakcji zębów.

Ekstrakcja chirurgiczna

Nasi specjaliści od chirurgii stomatologicznej świadczą pełny zakres usług, z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i schorzenia. Usługujemy chirurgicznym usuwaniem zębów, również zębów ósmych, które zostały częściowo lub całkowicie zatrzymane w kości. Ekstrakcja zęba polega na jego usunięciu z zębodołu, przy pomocy dobrze dobranego instrumentarium jak kleszcze czy dźwignie. Zabieg ten może dotyczyć zębów, których położenie jest specyficzne i trudne, gdzie zęby mogą być częściowo lub całkowicie zatrzymane w kości, lub takie, których kierunek wzrostu staje się przeszkodą dla normalnego rozwoju innych zębów. Takie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, którzy potrafią profesjonalnie operować i posługiwać się instrumentarium.

Usunięcie zęba

Ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie wymagane jest wówczas, gdy doszło do głębokiego złamania korony zęba. Możliwa jest również, gdy zmiany zapalne okołowierzchołkowe nie wygoiły się, a leczenie zachowawcze nie zdało rezultatu. Usunięcie zęba następuje również w zaawansowanym stadium chorób przyzębia, w wypadku nawracających stanów zapalnych, tworzenia się torbieli. Przed zaplanowanym leczeniem ortodontycznym, jak i protetycznym. Zabieg ekstrakcji przeprowadza się również w przypadku zębów mlecznych, gdy potrzebują usunięcia. W chirurgi dentystycznej można wyróżnić takie terminy jak hemisekcja, gdzie ratuje się ząb przed całkowitym usunięciem, a usuwa część korony zęba trzonowego wraz z korzeniem. Kolejno na pozostałej części zęba po ok. 6 tygodniach osadzony zostaje wkład koronkowo-korzeniowy, a kolejno korona protetyczna, która rekonstruuje część koronową zęba. kolejnym zabiegiem chirurgi dentystycznej jest radektomia oraz resekcja wierzchołka korzenia.

Komentarze są wyłączone.