Stomatologia estetyczna cz. 2

Stomatologia kosmetyczna
Stomatologia estetyczna cz. 1
Ekspresowe wykonanie protez zębowych
Ekspresowe wykonanie protez zębowych
Show all
Profilaktyka

Profilaktyka

Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu dentystycznego Emajdent, gdzie zajmujemy się profilaktyką zębów. To bardzo ważne w dziedzinie stomatologii, by rozprawić się z twardymi złogami powstającymi na zębach i usunąć je, by zęby mogły być zdrowe a oddech świeży.

Profilaktyka zębów

Wszyscy znamy doskonale słowo-profilaktyka, czyli zapobieganie. W przypadku zębów dotyczy to zapobieganiu potencjalnym chorobom, przez wczesne ich wykrycie oraz leczenie. Profilaktyka w stomatologii składa się z kilku części jak profilaktyka próchnicy, profilaktyka przyzębia, profilaktyka nowotworów jamy ustnej. Wszystkie etapy są niezwykle ważne dla całego naszego zdrowia, by móc cieszyć się zdrowymi i silnymi zębami.

Profilaktyka gwarancją zdrowych zębów

Tutaj zabiegi zaczyna się od najmłodszych lat, gdzie bardzo ważne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Pierwsza wizyta powinna mieć miejsce, gdy u naszych pociech pojawią się pierwsze zęby. Lakierowanie zębów to profilaktyka, fluor wzmacnia zęby, przez co stają się bardziej odporne na próchnicę. Musimy też nauczyć dzieci dbać o zęby i higienę jamy ustnej w domu, by czyściły minimum dwa razy dziennie i wynitkowały przestrzenie między zębowe z resztek, jakie osadzają się po jedzeniu.

Bardzo ważne są regularne wizyty u stomatologa oraz zabiegi fluoryzacji. Kolejnym profilaktyczną techniką jest lakowanie zębów, które odbywa się za pomocą płynnego materiału światłoutwardzalnego. Ten zabieg pomaga w profilaktyce uzębienia mlecznego oraz stałego. Następną profilaktyką jest profilaktyka chorób przyzębia, gdzie usuwane są twarde oraz miękkie złogi nazębne, działania te zapobiegają częstemu zapaleniu dziąseł. Kolejnym zapobieganiem jest profilaktyka chorób nowotworowych, gdzie sprawdzane jest całe wnętrze jamy ustnej, pod kątem niepokojących zmian, jakie mogłyby zaistnieć. Profilaktyka jest niezwykle ważna, pomaga w zapobieganiu chorób oraz przynosi radość ze zdrowych zębów.

lukaszbober.poznan

Komentarze są wyłączone.